מדינת ישראל , משרד החינוך מדינת ישראל , משרד החינוך
מדינת ישראל, משרד החינוך
משרד החינוך
המזכירות הפדגוגית
הצהרת נגישות

אגף א' מדעים

share
שתפו עמוד:
אגף א' מדעים

​אודות

אגף א' למדעים ממונה על ההוראה, על תuכניות הלימודים ועל ההתפתחות המקצועית של מורים במקצועות המדעים ומתמטיקה בשכבות הגיל השונות. בבית הספר היסודי ובחטיבת הביניים, האגף ממונה על המקצועות מדע וטכנולוגיה, מתמטיקה ומדעי החקלאות. בחטיבה העליונה האגף אחראי על מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, מדעי כדור הארץ, מדעי הסביבה, חקלאות ומדע וטכנולוגיה לכל.

מטרות החינוך המדעי הן לפתח ידע, מיומנויות, ערכים ועניין במדע בקרב דור העתיד ועתודת המדע וההנדסה בישראל.

פיתוח ידע

הכרה והבנה של תופעות, עובדות, מושגים ורעיונות בתחומי המדעים והמתמטיקה והבנת המדע כבסיס לפיתוחים טכנולוגיים.

פיתוח מיומנויות קוגניטיביות, אישיות ובין אישיות

כישורי חקר, חשיבה ביקורתית, יצירתית ומתמטית-לוגית, חשיבה דדוקטיבית וחשיבה אינדוקטיבית, ההכרה בחשיבות ההנמקה, הצדקה והוכחה במתמטיקה, יצירת מודלים, יכולת לעבוד בצוות, לטעון ולשכנע ויכולת לצרוך מידע מדעי וטכנולוגי יומיומי באופן אחראי וזהיר.

פיתוח ערכי מדע

יושרה, אובייקטיביות, חשיבה רציונלית, סקרנות, ספקנות, פתיחות מחשבתית, התמדה והתמודדות עם אתגרים, העדפה לשימוש בטיעונים המבוססים על נתונים, דייקנות, מודעות אתית ומוסרית ביחס להשלכות חברתיות וסביבתיות של מדע וטכנולוגיה. לקיחת אחריות ועידוד לעשייה ברמה האישית והחברתית.

פיתוח מוטיבציה, סקרנות ועניין להמשיך ללמוד ולעבוד בתחומי המדע

הלמידה מתבצעת בדרכים מגוונות בכיתה, במעבדה ובשיתוף פעולה עם גופים מדעיים כגון מוסדות מחקר, מוזיאונים למדע, חברות תעשיה ועוד.

האתר מציג תכנים וקישורים למתעניינים במקצועות המתמטיקה והמדעיים וכולל פרוט על כל אחד מהמקצועות הללו, תוכניות לימודים, חומרי הוראה והוראות בטיחות והצטיידות למעבדות החקר. כמו כן האתר מציג את הפעילות הענפה הנעשית במקצועות השונים.

צוות האגף